Úvod   |    Písničky     |       Fotky     |       Něco o nás          Kontakt   
 
E-mail:  sakal@sakal-kukacka.cz
 
 

"... není nám dvacet, zpátky se vracet je pouhým přeludem..." zpíváme podle pravdy v jedné naší písničce. Proto nepřekvapí, že jako pár, hudební i partnerský, jsme se dali dohromady už v roce 1970. Nejprve jsme hráli převzaté skladby, o deset let později začal Šakal skládat své vlastní písničky. Není divu, když několik generací jeho předků působilo ve vojenských kapelách a muziku má proto od dětství v krvi.

Naše písničky vycházejí z klasické trampské muziky. K hudební produkci nám stačí jen dva naše zvučné hlasy a kytara, se kterou jsme projeli celými Spojenými státy od Chicaga až po Denver. Na pozvání chicagské osady Dálava jsme zde zpívali a hráli pro početnou českou komunitu. Cestujeme také napříč Českem, proto nemůžeme chybět například na setkání trampů v Medenici nebo na elitním Memoriálu Jendy Kordy. Z nedávných velkých akcí bychom rádi zmínili účast na Československém potlachu v Růžové u Jetřichovic v roce 2011 nebo na trampském festivalu Podlužanská kytara v roce 2013.

V současné době máme vydána tři autorská CD.

Motivem našich písniček jsou cesty a návraty, radosti i smutky, příroda, láska, ale také třeba to, že "osud je mrcha a kouše jak blecha". Jejich přednesem přinášíme radost nejen posluchačům, ale i sami sobě, protože muziku máme oba opravdu rádi. Poslechněte si, a poznáte sami.

Informace z tisku o nás: zde